شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم

Rahbord System Qom Information And Communication Technology Company

آشنایی با قطعات اصلی داخل کیس

مبانی کامپیوتر > آشنایی با قطعات اصلی داخل کیس http://rahbord-system.com/?p=1325

آشنایی با قطعات اصلی داخل کیس

کار با کامپیوتر مستلزم آشنایی با قطعات اصلی آنست. برای آشنایی با این قطعات با ما همراه باشید.

مادربرد

مادربرد یک صفحه بزرگ است که روی آن اسلات هایی جهت قرار دادن اجزای مختلف کامپیوتر تعبیه شده است، هر قطعه ای که از داخل یا بیرون به کامپیوتر متصل کنید، به نحوی به مادربورد متصل است.

 

CPU

سی پی یو مغز کامپیوتر است. وظیفه سی پی یو پردازش اطلاعات ورودی و خروجی کامپیوتر می باشد. هر اطلاعاتی که شما به کامپیوتر می دهید در ابتدا، جهت پردازش وارد سی پی یو می شود.

 

 

Power

وظیفه برق رسانی به اجزای مختلف کامپیوتر به عهده پاور است. پاورها برق را از کابل متصل شده به برق شهری دریافت می کنند و در سیستم شما پخش می نمایند.

 

 

RAM

وظیفه اصلی رم ها جابجایی اطلاعات است. هرچه سرعت رم بالاتر باشد سرعت کارکرد سیستم شما بیشتر خواهد بود.

 

 

Hard

محل ذخیره اطلاعات شما هارد است. هر فایلی که شما ذخیره می کنید در هارد دسته بندی می شود و شما در آینده می توانید مجددا به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

 

Sound Card

کارت صدا وظیفه تبدیل و انتقال فایل های صوتی به پخش کننده صدا را دارد. هر زمان که شما یک فایل صوتی پخش می کنید سی پی یو اطلاعات را از شما دریافت می کند و به کارت صدا می دهد. سپس کارت صدا آن را به اسپیکر می فرستد و فایل صوتی پخش می شود.

 

Graphic Card

کارت گرافیک دستگاه متصل کننده مانیتور به کامپیوتر است. تمامی اطلاعات قابل مشاهده وارد این قطعه می شوند و بعد از آن به مانیتور شما انتقال می یابند.

 

 

DVD-ROM

وظیفه خواندن سی دی یا دی وی دی به عهده DVD-ROM است. به کمک این وسیله شما می توانید اطلاعات خود را روی DVD یا CD ذخیره نمایید.