شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم

Rahbord System Qom Information And Communication Technology Company

ایجاد فایل بی نام یا مخفی در ویندوز

ترفند های کامپیوتر > ایجاد فایل بی نام یا مخفی در ویندوز http://rahbord-system.com/?p=1272

ایجاد فایل بی نام یا مخفی در ویندوز

برای بی نام کردن فایل یا پوشه ای که در کامپیوتر دارید، می توانید به راحتی از آموزش زیر استفاده نمایید.

آموزش بی نام کردن فایل یا پوشه

ابتدا بر روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Reaname را انتخاب کنید ، همچنین می توانید برای این کار بعد از انتخاب فایل یا پوشه، کلید f2 را از صفحه کلید فشار دهید.

بعد از اینکار کلید Alt را فشار داده و عدد ۲۵۵ را از کلیدهای منطقه ماشین حسابی صفحه کلید (اعداد سمت راست) و بعد کلید اینتر را فشار دهید. همانطوری که مشاهده می کنید یک پوشه بی نام ساخته شد.


آموزش بی شکل کردن فایل یا پوشه (بی رنگ کردن شکل پوشه)


بر روی آیکون پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب کرده و در بالا در قسمت سربرگ ها گزینه customize را انتخاب کنید و گزینه change Icon را انتخاب نمایید. همچنین می توانید یکی از آیکون های بدون شکل را انتخاب کنید و ok کنید.

و اگر بخواهید دوباره شکل آیکون را به حالت پیش فرض قرار دهید کافیست در همان کادر گزینه Restore Defaults را انتخاب نمایید.


آموزش مخفی کردن فایل یا پوشه

اکنون اگر بخواهید فایل یا پوشه را مخفی نمایید کافیست بر روی آیکون پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کرده و گزینه hidden را انتخاب کنید. و اگر زمانی که می خواهید فایل ها و پوشه های مخفی نمایش داده شود می توانید از قسمت folder options (در ویندوز ۷ در منوی استارت کلمه folder options را تایپ کنید) و در سربرگ دوم سربرگ view گزینه show hidden files. folders. or drive را انتخاب نمایید.