شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم

Rahbord System Qom Information And Communication Technology Company

روش تمیز کردن صفحه های لمسی

ترفند های کامپیوتر > روش تمیز کردن صفحه های لمسی http://rahbord-system.com/?p=481

روش تمیز کردن صفحه های لمسی

قطعا تمیز نگاه داشتن نمایشگر گجت‌ها علاوه بر جذاب جلوه دادن آنها می‌تواند منجر به طول عمر آنها نیز بشود.

برای تمیز کردن صحیح نمایشگر با ما همراه باشید:

۱- ابتدا باید عامل تمیز کنندگی یعنی دستمال مناسب این کار را انتخاب کنیم در بعضی از دستگاه ها دستمال مخصوص این کار درون محتویات همراه دستگاه است ولی در بعضی دیگر نیست، برای انتخاب دستمال باید بگویم تنها از دستمال های فیبری با عنوان نانو و میکرو استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

۲- قبل از تمیز کردن گوشی یا تبلت خود، حتما آن را خاموش کنید برای مطمئن بودن از امنیت دستگاه می توانید باتری دستگاه را در بیاورید و آن را از برق جدا کنید.

۳- ابتدا به صورت دایره وار و بدون هیچ افزونه ای با دستمال فیبری صفحه نمایش را تمیز کنید این کار باعث می شود تا چربی به دستمال شما جذب شود و اگر کثیفی احتمالی دیگری بر روی آن باشد نیز تمیز گردد.

۴- حال نوبت به استفاده از افزونه های مجاز که برای این کار ساخته شده اند می رسد و یک لایه ی محافظ بر روی صفحه نمایشتان ایجاد کنید. حتما دقت کنید که محصولات اپل تمیز کننده خاص خود را دارند و برای دیگر نمونه ها از برندهای دیگر را به صورت عمومی از اغلب تمیز کننده ها استفاده می شود.

۵- حال که مقداری از آن شوینده را روی صفحه لمسی خود ریختید با دستمال فیبری خود به نرمی و بدون هیچ فشاری تمام سطح آن را تمیز کنید.

هشدارهای جدی:

  • هیچگاه از روش های خود ساخته برای تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی استفاده نکنید این کار فقط باعث می شود روی آن سطح خط و خش بیندازید. (مثل تمیز کردن صفحه نمایش با لباس)
  • در هیچ شرایطی از دستمال کاغذی برای تمیز کردن این سطوح استفاده نکنید زیرا دارای ساختار های فیبر چوبی در خود هستند و به راحتی پلاستیک را می تراشند.
  • از استفاده ی شوینده های معمولی جدا خودداری کنید.
  • هیچگاه چیزی را بر روی صفحه نمایشتان اسپری نکنید.