شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم

Rahbord System Qom Information And Communication Technology Company

نحوه ی فارسی کردن فتوشاپ

ترفند های کامپیوتر > نحوه ی فارسی کردن فتوشاپ http://rahbord-system.com/?p=1564

نحوه ی فارسی کردن فتوشاپ

یکی از مشکلات مهم کاربران نحوه فارسی نویسی در برنامه فتوشاپ است، که به راحتی حل می شود.

بدون شک یکی از مهمترین مهترین و پرکاربرد ترین نرم افزار های تدوین عکس برنامه قدرتمند فتوشاپ است. کاربران ایرانی نیز علاقه بسیاری به این نرم افزار دارند ، اما در موارد متعدد با فارسی نویسی در این نرم افزار دچار مشکل میشوند. برخی از ابتدا نمی توانند از فونت های فارسی سیستم استفاده کنند و برخی نیز پس از مدتی با تغییراتی که ممکن است در تنظیمات نرم افزار به طور ناخواسته اتفاق بیفتد دچار مشکل می شوند.

در نتیجه بعضی کاربران را به استفاده از نرم افزار های فارسی نویس می آورند. اما در اکثر موارد نیاز به این کار نیست. زمانی فتوشاپ برای منطقه خاورمیانه با پسوند “me”  ارائه می شد اما از ابتدای نسخه cs دیگر این تفکیک از بین رفت و اکنون که فتوشاپ نسخه های CC را ارائه می کند به راحتی می توانید در تنظیمات، امکان فارسی نویسی را فعال و  با استفاده از فونت های فارسی ویندوز بدون مشکل بنویسید.

اگر می خواهید فتوشاپ را در نسخه های CS و CC فارسی کنید، مراحل زیر را انجام دهید.

_پس از باز کردن نرم افزار فتوشاپ  از منوی Edit به زیرشاخه Preferences  و سپس به گزینه Type بروید.

_در صفحه باز شده تیک گزینه Middle Eastern and South Asia را فعال کنید و دکمه Ok را بزنید.

دقت کنید تغییرات در سند جدیدی که باز کنید اعمال می شود در نتیجه یک بار همه اسناد را ببندید یا به طور کلی فتوشاپ را ببندید و باز کنید.

_اکنون به منوی Type رفته به شاخه  Language Options تیک گزینه Middle Eastern Features را فعال کنید.

در حال حاضر شما می توانید فارسی را به آسانی و بدون مشکل با فونت های فارسی عادی ویندوز بنویسید.

نکته: در تصویر بالا برای فارسی سازی اعداد و کارکتر میتوانید پس از نوشتن یک نوشته ، به جای گزینه پیش فرض Arabic Digits  ، گزینه Farsi Digits را انتخاب کنید.

 

_برای اعمال تنظیمات بیشتر روی نوشته خود مثل راست به چپ نویسی ، نوع پارگراف ، فاصله بین خطوط  و .. میتوانید پس از اعمال یک نوشته در منویی که در تصویر میبیند این تغییرات را اعمال کنید.