'
مخاطبین عزیز؛ وبسایت در مرحله طراحی نهایی می باشد. لطفا تا اطلاع ثانوی از ارسال هرگونه فرم و یا خرید از فروشگاه خودداری فرمایید. با تشکر

ال سی دی هایی که خود را ترمیم میکنند

بازدید از این صفحه: 58 مرتبه

این رویا که شیشه گوشی هایمان که شکسته اند به طور خودکار ترمیم شوند، بالاخره به واقعیت تبدیل شد.

گروهی از دانشمندان توکیو به رهبری دکتر تاکوزا شیشه ای ساخته اند که قادر است خود را با یک فشار ساده ی انگشت ترمیم کند. جنس این شیشه پلی اتز-تیاریز (نوعی پلیمر سبک) است و برخلاف سایر شیشه ها در دمای کمتر ساخته می‌ شود.

مجله های science و ResearchGate در گزارشات خود چنین بیان کرده اند که:

استحکام مکانیکی بالا و توانایی ترمیم در نوع خود یک ویژگی بسیار منحصر به فرد است. در اکثر موارد این مواد به گرم شدن تا دمای ۱۲۰درجه سانتی گراد یا بیشتر نیاز دارند که ساختار خود را از نو سازماندهی و خود را ترمیم کنند.

این شیشه توسط دانشجویی به اسم یو یانا گیساوا ساخته شده است، از پلیمر به عنوان چسب استفاده کرد که متوجه شد تکه های بریده شده چسب با یک فشار ناچیز به هم چسبیدند و یک صفحه ی صاف و شفاف ساخته شد و چندین بار این آزمایش را انجام داد و نتایج یکسان بود. اما استفاده از این نوع شیشه باعث می شود که قیمت گوشی هایی که در آن بکار رفته نیز افزایش یابد، همچنین برای کاربرانی که از صفحه گوشی های شکسته رنج می برند نیز یک مزیت عالی است.

 

مطلب در تاریخ ۹۶/۱۰/۰۲ ارسال شده است. دسته بندی: اخبار تکنولوژی

نویسنده: کتایون

راهبردسیستم، دوست‌دار محیط زیست!

شرکت راهبردسیستم با کمک به احیاي مجدد بردهای الکترونیکی و بازگرداندن به چرخه کاری تا حد زیادی به حفظ محیط زیست کمک می کند؛
تا در عمل دوست‌دار محیط زیست باشد!
شما هم می توانید دوست‌دار محیط زیست باشید!

تمامی حقوق این وبسایت برای شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط دپارتمان طراحی وبسایت راهبردسیستم

هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.