مخاطبین عزیز؛ وبسایت در مرحله طراحی نهایی می باشد. لطفا تا اطلاع ثانوی از ارسال هرگونه فرم و یا خرید از فروشگاه خودداری فرمایید. با تشکر

تشخیص سرطان در چند دقیقه

بازدید از این صفحه: 52 مرتبه

میکروسکوپ دستی جدید، زمان طولانی تشخیص سرطان به روش پاتولوژی را به چند دقیقه کاهش می‌دهد.

این میکروسکوپ دستی توسط مهندسان مکانیک دانشگاه واشنگتن طراحی و تولید شده و هدف از تولید آن استفاده در اتاق‌های عمل و مطب پزشکان است. با استفاده از این ابزار، یک جراح مغز و اعصاب قادر است تا از برداشتن کل بافت تومور از مغز اطمینان حاصل کند. همچنین یک دندان پزشک نیز می‌تواند در صورت خارج کردن یک توده‌ی چرکی، از سرطانی نبودن آن اطمینان حاصل کند.

در این ابزار برای بالا بردن وضوح تصاویر، از روش تصویربرداری کانفوکال دو بعدی استفاده شده است. با استفاده از این روش متخصصان قادرند تا جزئیات سلولی را تا نیم میلی‌متر پایین‌تر از بافت مورد نظر مشاهده کنند. تصاویر مورد نظر در این روش با استفاده از آینه‌های مکانیکی الکتریکی بسیار ریز، به منظور اسکن نور تابیده شده و ایجاد تصاویر با سرعت بالاتری انجام می‌شود.

همانطور که در تصویر پایین نیز مشاهده می‌کنید، می‌توان تصاویر ثبت شده با این میکروسکوپ دستی را با تصاویر ثبت شده توسط آزمایشگاه‌های پاتولوژی که نیازمند فرآیند بعضا یک تا دو ماهه است، مشاهده کرد.

توسعه‌دهندگان امیدوارند با بررسی‌های بیشتر و انجام آزمایش‌های اضافی به منظور بالا بردن صحت و برطرف کردن مشکلات احتمالی، این میکروسکوپ دستی را در ۲ تا ۴ سال آینده روانه‌ی بازار کنند.

در تصویر زیر نمونه‌های سمت چپ با میکروسکووپ دستی و تصاویر سمت راست با روش پاتولوژی آزمایشگاهی ثبت شده که بسیار عالی است.

مطلب در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۳ ارسال شده است. دسته بندی: اخبار تکنولوژی

نویسنده: کتایون

راهبردسیستم، دوست‌دار محیط زیست!

شرکت راهبردسیستم با کمک به احیاي مجدد بردهای الکترونیکی و بازگرداندن به چرخه کاری تا حد زیادی به حفظ محیط زیست کمک می کند؛
تا در عمل دوست‌دار محیط زیست باشد!
شما هم می توانید دوست‌دار محیط زیست باشید!

تمامی حقوق این وبسایت برای شرکت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات راهبردسیستم قم محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط دپارتمان طراحی وبسایت راهبردسیستم

هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.